GALERIE na skróty- Obrazy | Rzeźby | Ceramika | Tkaniny
Promocja Błonia w galerii sztuki Dziupla

DZIUPLA galeria sztuki

twórcy

Zapraszamy po artystyczne prezenty

twÓrcy


Wanda Badowska-Twarowska

     Wanda Badowska-Twarowska grafik i malarz. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca z siedzibą we Francji (Association des Peintes et Sculpteurs de la Danse Europeens) i Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Opery TRUBADUR.

     W latach 1972-77 studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Andrzeja Rudzińskiego w 1977 roku.

     Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę komputerową. Prace w zbiorach instytucji i osób prywatnych w Anglii, Australii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech i w Polsce.

     Brała udział w ponad 50 wystawach w kraju i za granicą, miała 20 wystaw indywidualnych.

     Po ekspresyjno-surrealistycznej grafice Wanda Badowska-Twarowska skupiła się obecnie na malowaniu tańca, głównie baletu klasycznego. Obrazy (oleje, pastele i gwasze) utrzymane są w tonacjach przede wszystkim bieli, czerwieni i błękitów. Przedstawiają nie tylko wrażenie i symbolikę ruchu baletowego, ale często nawiązują w swojej kompozycji do znanych baletów i konkretnych tancerzy.


Anna wszyndybyŁ


     Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1979 roku.

     Jest członkiem Grupy Twórców WYMIAR z którą prowadzi Galerię Sztuki Współczesnej AKTYN. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca /Association des Peintes et Sculpteurs de la Danse Europeens/.

     Tworzy rzeźby monumentalne, kameralne, miniaturowe i portretowe oraz płaskorzeźby i medale. Najchętniej stosowanym przez nią materiałem jest brąz, niekiedy łączony z kamieniem. Do bardzo interesujących prac należy seria rzeźb wykonanych w kamionce.

     Uczestniczy w wielu wystawach w kraju i za granicą, sympozjach, plenerach i innych spotkaniach artystycznych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą / USA, Niemcy, Belgia, Dania, Holandia i Francja/.


Anna Wojciechowska-Paprocka


     W 1982 ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie o specjalizacji formy użytkowe, w 1988 roku studia na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej dyplom (w zakresie projektowania produktu i struktur użytkowych u prof. Wojciecha Wybieralskiego) zdobył nagrodę w konkursie im. Z. Czermańskiego Najlepszy Dyplom ASP w Warszawie.

     Malarstwo studiowała w pracowni prof. Łukasza Korolkiewicza, a grafikę użytkową u prof. Marka Stańczyka. Do dziś - równolegle z innymi zajęciami zawodowymi - maluje w technice akwareli i akrylu. W latach 1982-85 pracowała jako projektantka odzieży dla warszawskiej Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków WZÓR, a w latach 1988-89 dla Centrum Wzornictwa Przemysłowego. W 1990 otrzymała stypendium artystyczne dla Młodych Twórców przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.

     Od 1989 prowadzi Studio Komunikacji Wizualnej - studio AWP (www.awp.com.pl). Zajmuje się przede wszystkim grafiką wydawniczą (projekty: logo m.in. jeden z najbardziej znanych znaków graficznych - Casinos Poland, katalogów, broszur, raportów rocznych, książek, kalendarzy indywidualnych, okładek do książek i publikacji m.in. dla: prof. A. Sieradzkiej, prof. J. Topolskiego, prof. A. Krawczuka, prof. L. Hassa oraz H. Faryny-Paszkiewicz, P. Kuncewicza, A. K. Kunerta, A. Zaniewskiego i innych).

     Trzykrotnie została laureatką konkursów na najlepszych w polskiej reklamie: Clio Poland - 1993, Dea Awards - 1994, 1995 (w kategoriach: logo, plakat, okładka).

     Tematem jej prac malarskich jest świat na granicy fantazji i świadomości. W obrazach dominuje postać kobiety jako Metamorfozy umieszczonej w odrealnionej scenerii - istoty samotnej, wrażliwej, zmiennej. Czasami bywa ona trochę teatralna, trochę jakby z innej epoki, a jednocześnie współczesna. Ta kobieta to wystylizowana forma oraz barwa i emocje ... Jedną z najbardziej kobiecych cech jest zmienność, czyli metamorfoza. Zmianie podlega nie tylko wizerunek kobiety, ale czasami nawet jej mentalność. Niezależność i swoboda - tym w obrazach Anny Wojciechowskiej-Paprockiej są skrzydła Kobiety-Anioła, natomiast kolorystyka sugeruje odwieczne przeplatanie się radości z nostalgią.


Anna Sobierajska


     Uczyła sie rysunku u Kuby Cwieczkowskiego i malarstwa w pracowni Profesora Aleksandra Turka.

     Używa różnych technik.Jej ulubione to olej, pastel i tempera. Maluje najczęściej kwiaty,martwe natury,pejzaże ,impresje, ikony.

     Od marca 2008 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, w Rosji i na Cyprze.


Dzień Babci i Dziadka

Galeria Sztuki DZIUPLA Błonie ul.Jana Pawła II 1B budynek Centrum Kultury tel. 509417833 dojazd>>


Zakupy przyjemnością